Törökös folk-sikerek

Sápi-Tóth Sarolta, a TIG 5. a osztályos tanulója az elmúlt hetekben több folk témájú elméleti és gyakorlati versenyen is eredményesen szerepelt. A Hagyományok Háza által meghirdetett Forgószél országos hon- és népismereti versenymájus végén Budapesten megtartott döntőjében 1. helyezést ért el. Emellett az Urbán Verbunk ( Gödöllő Táncegyüttes) színeiben kimagaslóan teljesített a tavaszi félévben több néptáncversenyen is. Az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület és a Közép-Magyarországi Folklór Szövetség Százhalombattán megrendezett szólótáncversenyén a legjobbaknak járó Aranykeszkenős táncos címet szerezte meg, és ugyanilyen minősítést kapott Tatabányán a Forgórózsa Fesztivál keretében megtartott Örökség Szólótánc Versenyen is. A Podmaniczky Alapfokú Művészeti Iskola népdaléneklési versenyéről a hármas korcsoportban szóló kategóriában szintén Arany minősítéssel tért haza.