Hallo-Wien!

Iskolánk diákjai minden évben Bécsbe látogatnak Csikósné Hunics Györgyi tanárnő szervezésében az adventi időszakban. Idén is járt ott a 9. évfolyam. Két napot töltöttünk a városban, ahol – Györgyi néni érdekes történeteit hallgatva a város múltjáról és az itt élt híres történelmi személyekről – bejártuk a belvárost, megnéztük a Természettudományi Múzeumot, és voltunk a Hofburgban is.

Bécsben már elkezdődtek az adventi vásárok, ahol rengeteg szép ajándékot láttunk, és nagyon finom forró csokit ittunk.

Szombat este ellátogattunk Bécs nevezetes terére is, a Rathausplatzra, ahol a hangulatos karácsonyi díszkivilágításba öltöztetett fák között korcsolyázhattunk is.

(Korbacska Dániel 9.c)

„Nekem az is nagyon tetszett, hogy önállóan is felfedezhettük Bécs utcáit és tesztelhettük nyelvtudásunkat.” (Pintér Barnabás 9.c)

„A múzeum tetszett a legjobban. Nagyon érdekeltek az őskorból fennmaradt leletek, ezért a barátaimmal kb. 2 órát időztünk a helyszínen.” (Leskó Levente 9.c)