Kémia itt, kémia ott, kémia mindenhol

2012. május 25-én délután a kémia terem kicsinek bizonyult. A kémiai kísérletek legjavát bemutató előadásra szép számmal jöttek diákok és tanárok, szomszédos iskolákból is. Az előadás alatt hol feszült csönd volt, hol hangos nevetés, és azt hiszem elmondható, hogy aki beült, nem bánta meg. Láttunk hirtelen zöldülő fákat és a fáraó kígyóját, de volt ott elefántfogkrém és vulkánkitörés is. Az ELTÉ-ről érkezett előadók, Dr. Wajand Judit és Dr. Rózsahegyi Márta bebizonyították, hogy a kémiának igenis van szép, vicces, érdekes oldala is, noha sokan az ellenkezőjét állítják. Egy biztos: ha legközelebb lesz ilyen előadás, akkor érdemes jó előre odaállni az ajtóba, mert elfoglalják a jó helyeket! Az alábbi prezentáció ezt a délutánt örökíti meg, így azok is kaphatnak egy kis ízelítőt, akik nem voltak ott. És talán legközelebb még többen leszünk, hiszen a pletyka rohamosan terjed: A kémia csúcsszuper verziója már mindenki számára elérhető!

Oláh Dóra Petra