Hanzl Lilla négy aranya

4_arany_index_150x150Veszprém adott otthont a 2014/2015. évi Vívó Diákolimpia országos döntőinek, valamint ugyanitt rendezték meg a vívók 2015. évi Utánpótlás Vidék Bajnokságát is.

Iskolánkat a IV. korcsoport (2000-2001-ben születettek) tőr versenyeiben az egyéni számokban  Hanzl Lilla 8.a és Hanzl András 7.a képviselték.

A küzdelmek a Vidék Bajnokság asszóival kezdődtek, ahol a fiúk között András 3 győzelemmel és ugyanannyi vereséggel várhatta a folytatást. A negyeddöntőben 15:10 arányban maradt alul, ez az 5. helyet jelentette számára.

Lilla magabiztos vívással (6 győzelem/1vereség) 1. kiemeltként került a főtáblára, ahol 15:1, 15:10, majd a döntőben vívott 15:4 arányú asszóját követően megérdemelten vehette át a győztesnek járó aranyérmet és kupát.

Szusszanásnyi pihenőt követően már a csapatverseny következett, ahol a döntőben a GEAC együttese (Erdős Hanna 7.a, Hanzl Lilla 8. a, Zászkaliczky Piroska és Zsótér Lilla 6.a) fölényes győzelmet aratva lett Vidék Bajnok.

A Tőrvívó Diákolimpia országos döntőinek küzdelmei során András a csoportból 10. kiemeltként jutott a legjobb 16 közé, ahol remek vívással 15:5 arányú győzelmével már a legjobb 8 közé került. Sajnos a későbbi ezüstérmestől vereséget szenvedett, így a 8. helyet sikerült megszereznie.

Lilla a csoportkört követően hatodikként rangsorolva, 15:4-es győztes asszót követően a legjobb 8 között előbb a versenyben harmadikként a főtáblára jutó versenyzőt búcsúztatta (15:10), majd következett a második kiemelt (15:5), végül pedig a döntőben aratott 15:10 arányú győzelmével ismét megvédte diákolimpiai bajnoki címét.

A TIG csapata (Erdős Hanna, Hanzl Lilla, Zsótér Lilla) sem tett másként, akik az első helyért vívott asszóban a debreceni Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium legyőzését követően a dobogó legfelső fokára állhattak fel és lettek a 2015. esztendő diákolimpiai bajnokai.

TIG_tovivas_diakolimpia4_arany