EUROEXAM – próbanyelvvizsga

Iskolánkban 2015. október 16-án lehetőség nyílik rá, hogy tanulóink az Euroexam akkreditált nyelvvizsgaközpont kihelyezett próbanyelvvizsgáján vegyenek részt. Ez a nyelvvizsgára készülőknek tájékozódási lehetőséget nyújt arról, hol tartanak jelenleg. Hivatalos igazolásként nem használható fel az eredmény, de gyakorlásra és tapasztalatszerzésre mindenképp megfelelő.

Kérjük, az alábbi nyilatkozat kitöltésével és -jelentkezés esetén- a próbanyelvvizsga díjának beküldésével jelezze igényét 2015. október 10-ig a szaktanároknál!

A lehetőségekről az alábbiakban tájékozódhatnak:

1. Kihelyezett ingyenes „Instant próbavizsga”: 6 írásbeli feladat 60 percben
• Az ingyenes feladatsor 2 olvasott (Reading/Leseverstehen), 2 hallott szövegértési (Listening/Hörverstehen), valamint 2 nyelvhelyesség és szókincs (Grammar and Vocabulary/Grammatik und Wortschatz), tehát összesen 6 feladatból áll.
• Ez a feladatsor 6 változatban, angol B1, B2 és C1, német B1, B2 és C1 szinteken érhető el.
• Minden anyagot (fénymásolt feladatsorok, CD-k, megoldókulcsok) az iskolák készen kapnak a Nyelvvizsga Központtól az előre leegyeztetett időpontban.
• A Vizsgaközpont pontos utasításokkal látja el a helyi szervező kollégákat a lebonyolítással kapcsolatban, egy képviselője végig jelen van a próbavizsga időpontjában.
• A kiadott feladatlapok a próbavizsga befejezése után hiánytalanul begyűjtésre kerülnek.
• A közreműködő kollégák a mellékelt javítókulcsok segítségével azonnal ismertetik a diákokkal a helyes megoldásokat, így a próbavizsgázók percek alatt megtudják az eredményüket.
2. „4az1-ben” kihelyezett, teljes egynyelvű írásbeli és hallott szövegértés próbavizsga
• Ez a változat az egynyelvű vizsga 4, írásban lebonyolított vizsgarészének 11 feladatából áll: 3 olvasott (Reading/Leseverstehen), 3 hallott szövegértési (Listening/Hörverstehen), valamint 3 nyelvhelyesség és szókincs (Grammar and Vocabulary/Grammatik und Wortschatz), és 2 írott szöveg létrehozása (Writing/Schreiben) feladatból.
• Ez a feladatsor is 6 változatban, angol B1, B2 és C1, német B1, B2 és C1 szinteken érhető el.
• A vizsgaszerű, szüneteket is igénylő lebonyolítás az érdeklődő iskoláktól, valamint a közreműködő pedagógusoktól valamivel nagyobb szervezést és egyeztetést vár el (termek foglalása, nyugodt körülmények biztosítása kb. 3 órán keresztül, stb.).
• Minden anyagot (fénymásolt feladatsorok, CD-k) készen kapnak az iskolák a Nyelvvizsga Központtól az előre egyeztetett időpontban.
• A Vizsgaközpont pontos utasításokkal látja el a helyi szervező kollégákat a lebonyolítással kapcsolatban, valamint egy képviselője végig jelen van a próbavizsga időpontjában.
• Mivel ebben a változatban nem publikus vizsgafeladat-sorokat adunk ki, az iskola kötelezi magát az összes feladatlap hiánytalan visszaszolgáltatására és egyben a titoktartásra.
• A „4az1-ben”komplett írásbeli + hallott szövegértés vizsga feladatlapjait a Vizsgaközpont munkatársai javítják, és az eredményeket a próbavizsgázók kb. 1 héttel később kapják kézhez.
• Az írásban letehető komplett próbavizsga díja 2 000 forint/vizsgázó.
3. Kihelyezett teljes írásbeli és szóbeli próbavizsga
• A diákok a fentiekben ismertetett írásbeli feladatsor kipróbálása után a szóbeli vizsga 4 feladatával is vizsgaszerűen ismerkedhetnek meg, anélkül, hogy kitennék lábukat az iskolájukból.
• Mindehhez a Nyelvvizsga Központ biztosítja az akkreditált szóbeli vizsgáztató kollégát.
• A Vizsgaközpont által küldött akkreditált vizsgáztatónk örömmel veszi helyi nyelvtanár kolléga vagy kollégák segítségét a szóbeliztetésben.
• A szóbeli vizsga lebonyolítása szintén igényli a megrendelő iskola és pedagógusainak hatékony közreműködését az előzetes szervezésben, valamint a megvalósításban (termek foglalása, nyugodt körülmények biztosítása, stb.).
• A szóbeli feladatsort és a hozzá tartozó anyagokat a Vizsgaközpontot képviselő akkreditált vizsgáztató viszi magával az előre egyeztetett időpontban.
• A teljes írásbeli + szóbeli próbavizsga díja fejenként 4 000 forint.

Üdvözlettel:

Angol és német munkaközösség

—————————————————————————————————————–Alulírott …………………………….( szülő) engedélyezem, hogy gyermekem a Török Ignác Gimnáziumban, az euroexam nyelvvizsgaközpont szervezésében megrendezésre kerülő próbanyelvvizsgán angol/ német nyelvből részt vegyen. Egyúttal küldöm a próbanyelvvizsga díját, 2000/ 4000 ft-ot.

Gödöllő, 2015. ———————————–
aláírás