Digitális stratégia

A Pannon Egyetem Pannon Digitális Pedagógia online folyóiratában megjelent cikkünk gimnáziumunk digitális tevékenységeiről, a digitális transzformáció lezajlásáról az alábbi linken olvasható:

Digitális transzformáció a Gödöllői Török Ignác Gimnáziumban

A Gödöllői Török Ignác Gimnázium évek óta nagy hangsúlyt helyez a kompetencia alapú oktatásra, amelynek fontos része a digitális írástudás fejlesztése, illetve ennek alkalmazása a különféle tanórák során. Iskolánkban arra törekszünk, hogy a technológiai eszközöket a lehető legszélesebb körben alkalmazzuk a tanórákon, és nagy figyelmet fordítunk a tudatos és biztonságos digitális eszközhasználat megismertetésére is. Bízunk abban, hogy a gimnázium digitális oktatási stratégiája hozzájárul ahhoz, hogy tanulóink hatékonyabban és szívesebben tanuljanak, és a 21. században elengedhetetlen készségekkel felvértezve lépjenek majd ki a nagybetűs ÉLETbe.

Iskolánk felszereltsége igazodik céljainkhoz, hiszen rendelkezünk kellő számú tanórákon használható diák laptoppal és tanulóink saját okoseszközeiket is használhatják a tanórákon.

Digitális stratégiánk részeként minden diákunk számára létrehozunk egy saját iskolai Microsoft fiókot, amely megfelelő mennyiségű tárhellyel rendelkezik és gördülékenyebb kommunikációt tesz lehetővé tanár és diák között. Digitális iskola programunk magába foglalja az Office365 intézményi szintű alkalmazását, amelyen belül a Microsoft Teams virtuális tantermeiben is lehetőség van a tudásmegosztásra. Tanáraink számos kompetenciafejlesztő digitális applikációt is használnak, hogy diákjaink számára hatékonyabbá és élvezetesebbé tegyék az ismeretek elsajátítását.

A digitális technológia tanórai alkalmazása iskolánkban tudatos pedagógiai és módszertani elvek mentén történik. Hiszünk ugyanis abban, hogy a megfelelő technológia és módszerek használatával diákjaink 21. századi készségei és képességei (pl. kritikus és kreatív gondolkodás, alkalmazkodóképesség, együttműködés, médiatudatosság) dinamikusan fejlődnek és így hatékonyan tudjuk őket az életben és a munka világában rájuk váró kihívásokra felkészíteni.

Újabb lépések a digitális iskola felé

Első lépések a digitális iskola felé 2018