Digitális témahét 2022

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának kezdeményezésére megrendezésre került a Digitális Témahét, amelynek résztvevői a digitalizációhoz kötődő különböző programokon vehetnek részt, digitális eszközökkel támogatott pedagógiai projekteket valósítanak meg, és digitális pedagógiai jógyakorlatot dolgoznak ki, illetve valósítanak meg. Az 2022. évi eseményre több mint 800 hazai és határon túli köznevelési és szakképzési intézmény regisztrált. A megvalósított 2000-nél is több digitális eszközökkel támogatott pedagógiai projektben közel 120 ezer tanuló és mintegy 7000 pedagógus vett részt.

A 2022. évi Digitális Témahét pályázati eredményhirdetésére 2022. június 13-án került sor online formában. A Gödöllői Török Ignác Gimnázium a köznevelési intézmények kategóriában az Állítsuk meg a járványt! Benne vagy? című projektével országos szinten I. helyezést ért el,és jelentős értékű, az oktatásban használható digitális eszközökből álló csomagot nyert.

Projekt bemutatása

Gödöllői Szolgálat 2022. június 15-én megjelent számának 10.oldalán is olvashatnak a GTIG sikeréről.

Benyújtott pályázati anyagunk ide kattintva olvasható el

Egy hetes kaland a Törökben…

Iskolánkban 2022. április 4. és 8. között került sor a digitális témahétre. A témahét hétfőn reggel egy érdekes kerettörténettel indult, amelyből megtudhattuk, hogy egy gonosz ember vírust szórt szét a Gödöllői Török Ignác Gimnáziumban, amely megbetegítette a tanárok egy részét és néhány tanulót is. A diákokat egy fura ember a hangosbeszélőn keresztül tájékoztatta arról, hogy ő engedte szabadjára a vírust. Elmondása szerint a Török Ignác Gimnázium diákjai bátorságukkal, szorgalmukkal és eszükkel mindenre képesek, akár arra is, hogy egy gyorsan terjedő vírust megfékezzenek. Ha nem szeretnék, hogy még több tanáruk és diáktársuk fertőződjön meg, be kellett lépniük az ismeretlen férfi világába és teljesíteniük kellett az általa kitalált különböző szintű kihívásokat. A diákoknak péntek éjfélig volt idejük, hogy megmentsék társaikat és tanáraikat.  Habár a tanárok egy része beteg volt, az egészséges tanárok segíthettek a diákoknak megmenteni a gimnáziumot akár azzal is, hogy órai feladatként teljesíttettek egy-egy kihívást a tanulókkal.

Témahét jelmondata

„Gyertek, és mentsük meg együtt a GTIG-et! Csatlakozzatok a járványt legyőzni szándékozók Teams csoportjához, és minél több kihívás teljesítésével, győzzük le együtt a gonoszt! Keressétek a csoportkódot a gimnáziumban kihelyezett QR kódokon!

Teljesítsük minél többen a kihívást, hogy Mr. Vírus napról napra gyengüljön! A történet napi folytatását az általatok teljesített kihívások fogják meghatározni.”

Mi történt a héten?

A heti történéseket az aulában található kijelzőn és az alábbi Wakelet oldalon lehetett követni.