Tájfutó Országos Diákolimpia eredmény

A hétvégén rendezték meg a Tájfutó Országos Diákolimpiát, ahova a gyerekek a megyei selejtezőkből tovább jutva iskolájukat képviselve álltak rajthoz. Szombaton rövidtávú futam volt a Városligetben, vasárnap hosszútávú futam a Budai-hegységben, mindkét nap az Országos Diákolimpiai bajnoki címért futottak a fiatalok, külön avattak bajnokot rövid és hosszútávon is.
A szombati napon a rövidtávú versenyen Várszegi Zsombor a fiúk II-es korcsoportjában az első helyet szerezte meg, ezzel elnyerte a  „Magyarország Tájékozódási Futó Diákolimpiai Bajnok” címet.  🙂
Nagyon szépen, összeszedetten, koncentráltan (és persze gyorsan futva) versenyzett. A dobogón a Török Ignác Gimnáziumot képviselte.
A vasárnapi hosszútávú futamon 56 versenyzőből a 13. helyet szerezte meg.
Az osztályból Foris Ádám is ügyes volt, ő a III. korcsoportban rövidtávon 36., hosszútávon pedig 18. helyezést ért el.
Nagyobb korcsoportban más „törökös” gyerekek is szépen szerepeltek. Jávor Janka (21.), Ivaskó Barnabás (29.), Foris Máté (7. és 9.), Foris Dávid (18. és 13.), Szabó Márton (16. és 21.) Császár Arzén (14. és 13.), Pintér Kornél (20. és 24.).