Országos siker a HunGeoContest versenyén

Szabó Bence (11.D) a HunGeoContest angol nyelvű földrajzversenyén országos 8. helyet szerzett a
Pécsen megtartott döntő során. Felkészítő tanára: Guba András.
A komplex földrajzi ismereteteket felmérő többfordulós verseny során először egy online tesztet kellett kitölteni, majd az írásbeli forduló keretében egy angol nyelvű írásbeli dolgozatot töltöttek ki. Az írásbeli után tízen juthattak a kétnapos pécsi döntőbe. Az első napon a diákok Pécs Mecsek-oldal településrészen vettek részt egy terepgyakorlaton, mely során településfejlesztési és térképészeti feladatokat oldottak meg. A második nap egy online multimédiás feladatsort töltöttek ki, melyben képeket, térképeket kapcsoltak össze földrajzi fogalmakkal. Végül a prezentációs részben egy komplex természeti-társadalmi kérdéskörben internet segítségével készítettek a tanulók egy 20 perces prezentációt. A feladatot nehezítette, hogy a kérdéseket előtte nem ismerték.
A verseny során választották ki a nemzetközi földrajzi versenyre, az iGeo-ra kiutazó diákokat is. Az
idén Hong Kongban megszervezett versenyre az első négy helyezett utazhatott ki.

A verseny döntőjében a terepgyakorlaton résztvevő diákok (középen Szabó Bence).