Digitális Témahét 2017

Kódjátszma

Az idei tanévben informatika órán „Kódjátszma” néven a titkosítási módszerekkel ismerkedtünk. Minden osztálynak más-más feladatot kellet megoldania, a tanmenethez illeszkedő feladatokkal. A végén kipróbálhatták, megnézhették egymás munkáit is.

6.a osztály

A 6. osztályos gyerekek játékos formában ismerkedtek a különböző kódokkal, titkosítással. Használtunk QR kódot, online kódfejtő tárcsát, illetve a linoit.com oldalon keresztül írtak egymásnak megfejtendő titkos üzeneteket.

7.a osztály

A 7. osztályos gyerekek interaktív prezentációkat készítettek a különböző módszerek bemutatására. Néhány prezentáció képekben:

8.a osztály

A 8. osztályos gyerekek Gimp programmal plakátokat készítettek. Néhány kész munka:

9. évfolyam

9. évfolyamos diákokkal táblázatkezelőben valósítottuk meg szövegfüggvények használatával a Caesar féle titkosítást.

10. évfolyam

10. évfolyamos gyerekek szakkörön Python programozási nyelven valósították meg a Caesar féle titkosítást.

11. évfolyam

11. évfolyamos diákok Pascal nyelven Vigenere kódolást végző programot írtak. Részlet a kódból:

Irodalátogatás az EPAM szoftverfejlesztő cégnél

A program lelkes szoftverfejlesztő/tesztelő és csapatvezető kollégáink vezetésével valósult meg. A diákok betekintést nyerhettek egy multinacionális, közel 1000 fős szoftverfejlesztő cég mindennapjaiba. A programon 40 diákunk vett részt.