Digitális oktatás

Humán témahét digitálisan

Guba András és Ábrahám-Huszár Éva humán témaheti projektje

Humán hét digitális kultúra órán

Projektfeladatok történelem órákon

Élet a középkorban c. projekt

Görög polisz Minecraftban

Reformkori politikusok Facebook üzenőfala projekt

Matematika digitálisan

Matekóra Osztályjegyzetfüzet használatával

A Microsoft a Teams csoportokhoz automatikusan létrehoz egy OneNote osztályjegyzetfüzetet. Ezt a felületet használja Ábrahám-Huszár Éva a matematika órákon. Előre be tudja illeszteni a feladatokat, melyeket a diákok az órán a kivetítő segítségével követhetnek. Amellett, hogy vizuálisan hihetetlen látványos, a diákok nem azzal vannak elfoglalva, hogy lemásolják a táblát, hanem ténylegesen tudnak a feladatokra összpontosítani.
A matematika órákon egy tablet segítségével írja a feladatok megoldását, de közben az előre beillesztett eredményeket leellenőrizhetik a diákok saját eszközeiken, így a gyorsabban haladó diákok sem unatkoznak, differenciálni is lehet.
A diákoknál rögtön megjelenik az órai munka, amit az Osztályjegyzetfüzetbe ír a tanárnő, így a hiányzók is láthatják. A felület arra is alkalmas, hogy videót, hangfelvételt, Geogebrát…stb. integráljon, a jobb érthetőség érdekében.

Kreatív feladatmegoldás

Válogatás Orémusz Angelika tanárnő gyakorló feladataiból.

Angol nyelv

Hirdetések

Tanulóink csoportokban dolgoztak egy közösségi szolgálati tevékenységéért elnyerhető díj megnyerése érdekében. Sajnos a csoportjukból az egyik résztvevő balesetet szenvedett, így közösségi tevékenységük sikeres elvégzéséhez szükségük volt még egy diákra. Hirdetést adtak fel, hogy megtalálják a megfelelő embert.

Food project

A karantén időszaka alatt pármunkában dolgoztak a tanulók ezen a „Food” projekten – kedvenc ételek bemutatása, elkészítése, prezentálása volt a feladat.

Kampány

Diákelnök választási kampányt kellett megvalósítaniuk a diákoknak kisebb csoportokban.

Zero Waste project – tudsz hulladékmentesen élni?

Összefoglalás

A témazáró előtti összefoglalást is digitális felületen oldották meg a Linoit segítségével.

Projektfeladatok digitális kultúra/informatika órákon

5.a osztály: plakát készítés – feladatlap1

6.a osztály: iskolai tabló készítése Gimp programmal

Több órán keresztül készítettek a gyerekek tablókat, a megadott szempontok alapján. Ehhez saját maguk készítették a fotókat az iskola épületéről.

Marcell

kép 1 / 16

7.a osztály: Elágazásos történet, azaz interaktív bemutató készítése

9.osztály: Magazin borítólap illetve gabonapelyhes doboz tervezése Gimp programmal

Megadott kritériumok alapján készültek az alábbi munkák.

muzli14

kép 1 / 23

9.osztály: Táblázatkezelés

Célnyelvi civilizáció