Digitális témahét 2016

Projektterv

Megvalósítás folyamata

Legyél Te is Informatikus! interaktív óra

A Legyél Te is Informatikus! program egy interaktív pályaorientációs előadás keretében mutat-ja be az informatika színes világát a diákoknak. A Telekom csoportnál dolgozó szakemberek önkéntes alapon látogatnak el az érdeklődő közép- és általános iskolákba, hogy egy 45 perces óra keretében ismertessék meg a fiatalokat az informatikus szakmában rejlő lehetőségekkel, kihívásokkal, karrier utakkal. A program népszerűsége azon alapul, hogy a diákok ilyen módon, első kézből kapnak hiteles információkat. Az előadás az iskolák számára ingyenes.
Az előadást egy komplett tananyag támogatja, amelynek kialakításában a HTTP Alapítvány nyújt szakmai segítséget. Az önkéntesek személyes tréningen vesznek részt az iskolai látogatások előtt, hogy minél felkészültebben állhassanak a diákok elé. A tananyagon túl fontos a személyes példamutatás inspiráló hatása is, mivel az informatikus szakma rendkívül szerteágazó, kollégáink az IT világ több szegmensét tudják bemutatni, élővé tenni a fiatalok számára.

6.a osztály: Egri csillagok projekt

Az alkotás folyamata