Osztályozó vizsga

Osztályozó vizsgák 2023. április

Jelentkezési határidő:

Írásbeli és szóbeli vizsgák:

(Az előzetesen meghirdetett időpontok nem változtathatók.)

Jelentkezési lapok: az igazgatóhelyettesi irodában és az osztályfőnököknél

„A tanév (tanévek) megrövidítését az igazgató azon tanulóknak engedélyezi kivételes esetben (külföldi ösztöndíj, előrehozott érettségi vizsgára jelentkezés), akik:

– jó tanulmányi eredménnyel rendelkeznek, kettőnél több közepesük nincs,

– magatartásukkal-szorgalmukkal szemben nincs alapvető tanári kifogás,

– valamelyik tantárgyból az átlagot meghaladó képességeket és teljesítményeket mutatnak.

Kötelező érettségi tárgyakból, ill. négy évfolyamon keresztül tanított tantárgyakból osztályozó vizsga letétele csak rendkívüli esetben engedélyezhető.

Az egyéni tanrendes tanulók, az Oktatási Hivatal határozata alapján:

• a tanuló magatartását és szorgalmát nem kell értékelni, de félévi és tanév végi osztályzatainak megállapításához az iskolában osztályozó vizsgát kell tennie valamennyi tantárgyból az iskola pedagógiai programjában foglaltak szerint;
  • Egyéni munkarendben a tanuló az iskolaigazgató engedélyével látogathat iskolai foglalkozásokat, de érvényes jegyeket nem szerezhet. Félévi és évvégi osztályzatait minden esetben osztályozóvizsgán kell megállapítani.

A vizsga szervezése: A vizsga maga két részből áll, írásbeli (60 perc) – kivéve angol (link!) és német (link!) nyelvi vizsga – 90 perc – és szóbeli. A vizsgázó vizsgabizottság előtt felel.

A vizsgákon szerzett osztályzat végleges, amennyiben a tanuló jobb érdemjegyet akar, folytathatja tanórai tanulmányait.”

A vizsgákkal kapcsolatos iskolai szabályok