A Kórus bemutatása

Gimnáziumunk kórusa már egy évtizedes múltra tekint vissza, hiszen 2011-ben alakult az akkori 9-12. évfolyamos énekelni szerető és zenét tanuló diákokból. A kórus karnagya, Tápai Dóra tanárnő évről évre több tanulónkkal szerettette meg az éneklést és a közös zenélést, így mára kórusunk kibővült és nyolcadik évfolyamtól szinte minden osztályból jönnek az énekelni és muzsikálni vágyó diákok.

A kórus iskolánk életének szerves részét képezi, hiszen minden iskolai rendezvényen fellépnek, de a gimnázium holland és német partneriskoláinak zenei csoportjaival is jó viszonyt ápolnak. A kórus így már többször járt a németországi Neustadt városában és a hollandiai Wageningenben is. Partneriskoláikban a TIG Kórus számos koncertet adott, a kórustagok remek programokban vehettek részt és élményekkel gazdagon tértek haza. Kórusunk történetének legjelentősebb eseménye a 2018-as Japán turné volt, ahol három városban 4 koncertet adott csapatunk.

Kórusunk 2018-ban a KÓTA „ÉNEKLŐ IFJÚSÁG” minősítő hangversenyén is részt vett, ahol A kategóriában „ARANY” minősítést szerzett.

Jövőbeli terveink között szerepel, hogy a már jól működő külföldi kapcsolatainkat bővítsük, ezért megkezdődött egy spanyol zenei kapcsolat kialakítása is. Erdélyi együttműködési lehetőségeket is keresünk.

Kóruspróbák minden kedden a 14.30-tól kezdődnek, már évtizedes hagyományként.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!