Osztályozó vizsgák 2014. december

Jelentkezési határidő: október 22. (szerda)

Írásbeli és szóbeli vizsgák: december 1-2., ill. december 9-10. (Az előzetesen meghirdetett időpontok nem változtathatók.)
Jelentkezési lapok: az osztályfőnököknél

„A tanév (tanévek) megrövidítését az igazgató azon tanulóknak engedélyezi kivételes esetben (külföldi ösztöndíj, előrehozott érettségi vizsgára jelentkezés), akik:
– jó tanulmányi eredménnyel rendelkeznek, kettőnél több közepesük nincs,
– magatartásukkal-szorgalmukkal szemben nincs alapvető tanári kifogás,
– valamelyik tantárgyból az átlagot meghaladó képességeket és teljesítményeket mutatnak.
Kötelező érettségi tárgyakból, ill. négy évfolyamon keresztül tanított tantárgyakból osztályozó vizsga letétele csak rendkívüli esetben engedélyezhető.” (Házirend)
A vizsga szervezése: A vizsga maga két részből áll, írásbeli (60 perc) és szóbeli. A vizsgázó vizsgabizottság előtt felel.
A vizsgákon szerzett osztályzat végleges, amennyiben a tanuló jobb érdemjegyet akar, folytathatja tanórai tanulmányait.