HÓDítsd meg a biteket 2016

Iskolánk 7.a, 9.c és 9.kny osztályos tanulói informatika óra keretében vettek részt a HÓDítsd meg a biteket nemzetközi informatikai és számítógép-készség versenyen.

A verseny célja, hogy felkeltse az érdeklődést az informatika iránt, emellett, hogy feloldja az informatikával kapcsolatos félelmeket, negatív érzéseket és megmutassa az informatika területének sokszínűségét, felhasználási lehetőségeit és területeit.

A verseny keretében interneten keresztül 45 perc alatt 18 feladatot kell megoldani a regisztrált résztvevőknek három nehézségi szinten. Az elérhető maximum pont 216.

2016-ban országos szinten 168 iskola diákjai vettek részt a versenyen. Kadét kategóriában (7.osztály) 4974, junior kategóriában (9. osztály) 6054 induló volt.

Iskolánk tanulói közül a kadét kategóriában értek el szép helyezéseket:

Kováts Lilla 7., Yokota Adan 15., Zólyomi Dávid 18. helyen végzett.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Információk a versenyről: http://e-hod.elte.hu

Reméljük jövőre több csoporttal is részt tudunk venni a versenyen.

hod