Október 6. megemlékezés

Iskolánk, nemes hagyományaihoz híven, a napján, október 6-án emlékezett meg az aradi vértanúkról.

Az 5. 6.7.8. osztályok az isaszegi csata emlékhelyére túráztak a napsütéses őszi időben.

A 11.-12. évfolyamosok osztályprogramok keretében a Kerepesi úti temetőbe, Máriabesnyőre, budapesti múzeumokba, a Gödöllői Királyi Kastélyba kirándultak, és ott emlékeztek a mártírokra

A 9. 10 osztályosok iskolánkban hallgathatták meg Professzor Madarász Imre (DE. olasz tanszék) Párhuzamos börtönkrónikák – (Kazinczy Ferenc: Fogságom naplója és Silvio Pellico: Börtöneim című könyveinek összehasonlítása)- és Solymosi József (Magyar Hadilevéltár Bécsi Kirendeltségének Igazgatója) Kazinczy Lajos a tizenötödik aradi vértanú címmel tartott előadásait.

A megemlékezés a Török Ignác szobornál, mint városi ünnepség, folytatódott. A műsort Richterné Rubes Zsuzsanna állította össze Vörösmarty Mihály, Katona Tamás, Teleky Sándor és Oláh Sándor műveiből, és a 11.c osztályos tanulók tolmácsolták a gondolatokat.

Az ünnepség keretében került sor a Török Ignác emlékgyűrű átadására, melyet Takácsné Balogh Boróka és Törökné dr. Bodzsár Mária kolléganőink kapták.

A rendezvénysorozat anyagi támogatásában segítséget nyújtott a

Török Ignác Gimnázium Alapítványa.