Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny

A jelentkezés módjaA tanulóknak minden versenyre abban a középiskolában kell jelentkezniük, amellyel az adotttantárgy vonatkozásában a tanulói vagy vendégtanulói jogviszonyuk fennáll. A vendégtanulóijogviszony megszűnte után a tanuló saját iskolájában jelentkezhet a versenyre abból a tárgyból is, amelyre korábbi vendégtanulói jogviszonya alapján vált jogosulttá. A jelentkezést az iskola igazgatójához kell benyújtani (jelentkezési lap: 1. sz. melléklet) 2022. szeptember 16-áig.

Az élő idegen nyelvek versenyén – a szlovén nemzetiségi nyelv kivételével – nem indulhatnak azok a tanulók,a) akiknek az érintett nyelv anyanyelvük, vagy legalább egyik szülőjük beszélt anyanyelve,b) akik a 12. életévük betöltése után – a versenyben való részvétel tanévével bezárólag –összesen legalább egy évet töltöttek az adott nyelvterületen,c) akik a 12. életévük betöltése után legalább egy tanéven át folytattak iskolai tanulmányokataz adott nyelvterületen,d) akik a 12. életévük betöltése után az adott nyelvet legalább egy tanéven keresztül olyan –külföldi, Magyarországon működő külföldi vagy külföldi rendszerű – iskolában tanulták,amelynek tanítási nyelve az érintett nyelv.

Jelentkezési lapok az igazgatóhelyettesi irodában kaphatók