Törökös diák képviseli a diákolimpián Magyarországot

Kurják Szabolcs, 12. D osztályos tanuló országos 1. helyezést ért el a HunGeoContest angol nyelvű földrajzverseny döntőjében. Felkészítő tanára: Guba András.

A pécsi tudományegyetemen megszervezett háromfordulós verseny keretében komplex földrajzi feladatokat oldottak meg a diákok. Terepgyakorlat, multimédiás feladatsor, szóbeli prezentáció és szóbeli felelet segítségével mutathatták be geográfiai jártasságukat.

Szabolcs magabiztosan teljesített az egész versenyévadban, az online teszttől az írásbeli fordulón át a döntőig bezárólag. Eredménye alapján a magyar olimpiai csapat tagja lehet, mivel a HunGeoContest a nemzetközi földrajzi diákolimpia, az iGeo magyar csapatának válogatóversenye is. Így 2024 augusztusában a Dublinban megrendezett nemzetközi diákolimpián is megméretteti magát.